Varieté

O programe

... pre seniorov

 

Ak si myslíte, že tanec, spev a zábava sú iba pre mladých, z omylu vás vyvedie náš program pre seniorov Varieté. Jeho cieľom je priniesť seniorom nové podnety, dať im priestor a možnosť zažiariť, ukázať, čo dokážu, užiť si svoj potlesk a obdivné pohľady. Aj napriek veku, chorobám, starostiam.

Program Varieté trvá tri dni. Počas prvých dvoch dní zdravotní klauni so seniormi nacvičia hudobné a tanečné čísla. Na tretí deň sa klienti predstavia v záverečnom vystúpení, ktoré má nádych kabaretu. Nechýbajú kostýmy, páperové boa, živá kapela a niekedy dokonca aj kankán.

„Po predstavení za mnou prišla pani, ktorá účinkovala v sólovom čísle. „Bola som dobrá, však?“ hrdo sa ma opýtala. A ja môžem povedať len „áno“. Nazbierať odvahu vystúpiť na verejnosti je pre niektorých nemysliteľné a keď k tomu popridávame vek a kadejaké rôzne starosti, klobúk dole. Bravó!"

Eva Okoličániová, zdravotná klaunka a koordinátorka programu pre seniorov

Varieté je zážitkom nielen pre účinkujúcich, ale aj pre publikum, ktoré tvoria klienti zariadenia a zdravotnícky personál. Zrazu môžu vidieť svojich známych či susedov z vedľajšej izby v úplne novom svetle. Pozitívne účinky ocenil aj personál. 

„Som nadšená, mne sa to úžasne páčilo. Mnohí klienti dali zo seba to, čo my sme u nich nevideli. Prejavili sa, užívali si to, bola to nádherná atmosféra a ešte keď na to spomínam, mám zimomriavky. Veľmi ďakujem všetkých klaunom.“

Judita Uličná, psychologička, Domov jesene života v Bratislave

variete djz

Koordinátorka programu

Zdravotná klaunka

Eva Okoličániová

seniori@cervenynos.sk

 

Pozrite si fotogalériu z vystúpenia Varieté v Domove jesene života v Bratislave. 

Video