Šimonkov vianočný kapor

Zverejnené: 15. November 2018

Vianoce sú časom, kedy si viac ako inokedy uvedomujeme, čo je naozaj dôležité. Zdravie, šťastné deti, láska v rodine. Avšak ani tam, kde čaro Vianoc narušení chorobou, nesmie chýbať radosť.

Šimonko je náš malý kamarát, ktorého navštevujeme priamo u neho doma. Má vážne zdravotné problémy, no keď uvidí zdravotných klaunov, očká sa mu rozžiaria. Sestrička Krvinka a doktor Fifipierko si pre Šimonka navyše pripravili prekvapenie... :)

 

Letter HM6 2018CN komix

 

Návštevy u Šimonka pomáhajú celej rodine. Aj rodičia či súrodenci na chvíľu zabudnú na všetko, čo bolí, trápi a ťaží.  Šimonkova mamka nám napísala takýto odkaz:

„Keď bol náš dvojročný Šimonko hospitalizovaný, bolo to pre celú rodinu veľmi ťažké obdobie. Bol po operácii, zaviedli mu tracheostomickú kanylu, dýchal len za pomoci prístrojov a hadičky mu trčali zo všetkých strán. V tlmených bolestiach, bez schopnosti hovoriť, sa na mňa len vyčítavo pozeral, prečo ho neoslobodím z tohto utrpenia. Detská hlavička vôbec nechápala, čo sa s ním deje. Jeho bolesť znásobovalo psychické vypätie, zmätok a strach.
Deň návštevy zdravotných klaunov bol však iný. Šimonko sa po veľmi dlhom čase začal usmievať. Na chvíľu úplne zabudol na svoje trápenie a na to, že nie je doma. Čo pre mňa znamenal tento úsmev, vie pochopiť len rodič, ktorý poznal skúsenosť bolesti s utrpením svojho dieťaťa. Z môjho srdca vyvierala nesmierna vďaka, ktorá sa nedala opísať slovami, len nešikovne zakrývanými slzami.

Od prvého stretnutia prešli už viac ako tri roky. Diagnóza priniesla mnoho obmedzení a my sme museli prestať žiť ako bežne fungujúca rodina. No zdravotní klauni chodia Šimonka rozosmiať aj domov. A spolu s ním aj ostatných. Vždy sa na nich tešíme ako na niekoho, kto je už súčasťou našej rodiny. Sú pre nás darom! Ďakujeme.“

Mama Martina

 Takéto zázraky sú možné iba vďaka VÁM. Ďakujeme. 

  

...a prineste smiech deťom do nemocníc

 

Video