Zmysel pre humor je základ

Zverejnené: 25. Január 2017

Čo musí vedieť zdravotný klaun? V prvom rade by mu nemal chýbať zmysel pre humor. Aj ten však sám o sebe nestačí. Rovnako dôležité je empatické cítenie, schopnosť spolupracovať a hrať sa.

Tieto vlastnosti sme hľadali aj u záujemcov, ktorí prišli na výberový workshop v Žiline. Dokopy sa zišlo dvadsať talentovaných ľudí, ktorých sme vybrali na základe životopisov a motivačných listov. O tom, ako workshop prebiehal, hovorí umelecký riaditeľ Pavel Mihaľák. 

"Z uchádzačov sme sa snažili vyselektovať tých, ktorí majú potenciál ďalej sa rozvíjať. Hodnotili sme zmysel pre humor, hravosť, empatické cítenie, kontaktnosť. Snažili sme sa každému z nich priblížiť, čo práca zdravotného klauna obnáša, aby si mohli aj sami zhodnotiť, či je to naozaj pre nich."

Dvojdňový workshop prebiehal formou hier a krátkych improvizačných cvičení. Úspešní kandidáti však ešte nemajú dobojované. Čakajú ich ďalšie tri až štyri kolá náročného výberového procesu, ktorého sa zúčastnia aj zahraniční lektori z Red Noses International (Medzinárodná organizácia zdravotných klaunov v Európe). Pavel Mihaľák dodáva:

"Základom je zmysel pre humor a schopnosť humorné situácie vytvárať. Aj humor má však veľa podôb. Niekto si predstaví, že klaun musí byť veselý a vysmiaty. Práve naopak - vtipné môže byť to, keď je klaun zamračený, uhundraný, mrzutý... Komické dvojice ako Laurel a Hardy, či Lasica a Satinský sú toho príkladom."

Zo srdca ďakujeme všetkým záujemcom, ktorí sa do výberového workshopu prihlásili a tešíme sa na tých, ktorí postúpia do ďalšieho kola. :)

Video

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)