Týždeň deťom s rakovinou

Zverejnené: 10. Február 2017

Na detskej onkológii nemusí byť smutno. Pripomenuli sme si to v rámci Týždňa deťom s rakovinou, ktorý sa každoročne koná v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Bratislava. 

"Týždeň deťom s rakovinou" je organizovaný pri príležitosti 15. februára (Svetový deň detských pacientov s onkologickým ochorením) na Klinike detskej hematológie a onkológie DFNsP Bratislava. Sme radi, že sme súčasťou bohatého programu mohli byť aj my.

V utorok 14. februára vystúpil na oddelení detskej onkológie jedinečný Cirkus Paciento. Zdravotní klauni nacvičili s deťmi, ktoré tu sú hospitalizované, vystúpenie plné čarov, kúziel a cirkusových trikov.

Takto zhodnotil cirkusový deň zdravotný klaun Milan Chalmovský alias Doktor Žinčica:

"Bol to taký turbo-cirkus. Kým normálne trvá tento program celý týždeň, teraz sme ho skrátili na dva dni. Deti boli perfektné - predvádzali žonglovanie, točenie tanierom na paličke, kúzla... V cirkuse vystupoval aj personál nemocnice a nechýbali ani divoké zvery - samozrejme, iba z balónikov."

S programom Cirkus Paciento celoročne navštevujeme nemocnice a liečebné ústavy po celom Slovensku. Prečo má veľký význam práve pre pacientov s onkologickým ochorením? Hovorí Milan Chalmovský:

"Deti na onkológii sa z Cirkusu Paciento tešia a chcú v ňom vystupovať. A to aj napriek tomu, že sa často cítia veľmi zle, ledva chodia, sú na hadičkách a je im zle po chemoterapii. Dokážu zabojovať s bolesťou a predviesť svoje cirkusové číslo kamarátom. Takýmto spôsobom v sebe objavujú nové sily a novú chuť žiť."

Prečítajte si viac o našom programe Cirkus Paciento.

Kompletný program "Týždňa deťom s rakovinou" nájdete na http://www.detomsrakovinou.sk/.

FOTO: Zdravotní klauni počas Týždňa deťom s rakovinou 2016, zdroj: Deťom s rakovinou

 

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)