Medzinárodný deň dobrovoľníkov

Zverejnené: 04. December 2017

Vedeli ste o tom, že aj dobrovoľníci majú svoj deň? Je ním 5. december a to už od roku 1985, kedy sa OSN rozhodla upozorniť na dôležitosť ľudí s dobrým srdcom aj takýmto spôsobom. 

Vážime si neoceniteľnú úlohu dobrovoľníkov v našej spoločnosti, ale aj v našej organizácii a preto by sme im dnes chceli vzdať hold za to, čo pre nás tento rok urobili.

 

dakujeme dobrovolnikom 2

 

Možno aj vy ste pre nás tento rok nachodili desiatky kilometrov 

Každoročne je pre nás veľmi dôležité, aby sa čo najviac ľudí dozvedelo o možnosti našej podpory v rámci darovania 2% z daní. A práve tam mnohí z vás pomohli. Zareagovali ste na výzvu a vďaka vám sa dostal náš 2% formulár do každého kúta Slovenska. Ak by ste sa už teraz chceli prihlásiť na túto dobrovoľnícku pozíciu na budúci rok, napíšte nám na: martinam@cervenynos.sk

Ako vlastne funguje darovanie 2%? Prečítajte si na tomto linku.


dobrovolnici pomahaju letajy 
FOTO: Dobrovoľníci neváhali vyraziť do ulíc

Možno aj vy ste nám venovali svoj expertízu. To sa dá?

Dá sa. Dobrovoľníkom môžete byť nielen v manuálnych činnostiach, ktoré nesúvisia s vaším povolaním, ale aj v tom, v čom ste profesionál, či je to vaša vášeň. A tak sa každomesačne stretávame v nemocniciach či iných zdravotníckych zariadeniach s profesionálnymi fotografmi, pre ktorých je zvečnenie okamihu čarovných klaunských návštev skutočnou čerešničkou na torte, ktorá je neoceniteľná peniazmi. Našu prácu odborne superviduje aj náš dobrovoľník na marketing, ktorý nám neraz dopomohol k tomu, aby ste videli tento rok viac našich videí, či čítali viac náučných textov. Naposledy ste mohli zhliadnuť náš krásny spot, ktorý mal na starosti skvelý profesionál, režisér s citom pre našu tému. Už ste si čítali  tento rozhovor s ním?

 

Csaba Molnár - zdravotní klauniFOTO: Natáčanie reklamného spotu pre Červený Nos

A nakoniec ste si možno oddýchli od bežných pracovných dní manuálnou pomocou našim zdravotným klaunom
 

Aby sme mohli prinášať smiech deťom do nemocníc v rámci všetkých našich programov, často potrebujeme pomoc, ktorú však na prvý pohľad nevidieť. V rámci nášho týždňového programu Cirkus Paciento sme tento rok začali s radosťou spolupracovať s firemnými dobrovoľníkmi, ktorí tak v rámci stavania stanov v Kováčovej, Dolnom Smokovci či Hrani spoznali nielen našu organizáciu, ale aj svojich kolegov z iného uhla pohľadu. Všetkým silákom ďakujeme! Ďakujeme aj všetkým dobrovoľníčkam, ktoré počas podujatia Naše mesto a Bratislavský týždeň dobrovoľníctva poskladali vyše 600 krabičiek lieku Humorin. Tento zázračný liek poputoval v novembri vyše 500 dospelým pacientom hospitalizovaným v nemocniciach po celom Slovensku. Aké to je, keď prinášame smiech dospelým pacientom? Prečítajte si v tomto článku.

 

dobrovolnici- Nase mesto
FOTO: Dobrovoľníčky pomáhajú v rámci akcie Naše mesto 

 

Možno ste nám pomáhali ad hoc 

Ďakujeme aj všetkým dobrým dušiam, ktoré nám pomohli pri všetkých nárazových úlohách, sťahovaní či boli nám akoukoľvek inou oporou v momentoch, kedy nám chýbal nielen jeden pár rúk.

A pomaly sme na konci roka 2017. Čo si želáme do toho ďalšieho? Aby sme mali šťastie na ľudí s dobrým srdcom aj naďalej a aby sme aj vďaka dobrovoľníckej pomoci mnohých z vás prinášali aj naďalej radosť a smiech do nemocníc, kde často vládne neistota a strach.
 

Krásne vianočné obdobie všetkým dobrovoľníkom, ktorí venujú svoj čas organizáciám, ktoré prinášajú pomoc tam, kde je najviac potrebná.

Video

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)