Hurá, dnes k nám prídu klauni!

Zverejnené: 12. September 2017

Máme tu jeseň. Malí školáci si pomaly zvykajú na to, ako sa ráno vstáva do školy, ako sa píšu úlohy a čo všetko sa dá povymýšľať cez prestávku. :) Sú však aj deti, ktoré sa do školy vrátiť nemôžu. Aj počas jesene sme tu pre malých pacientov, ktorí sa v nemocniciach po celom Slovensku trápia s chorobami či vážnymi zraneniami.

 

Úsmev deťom prinášame až 200-krát za mesiac vo všetkých slovenských regiónoch.

 

zapadneslovensko

 

Deti, ktoré sú hospitalizované na západnom Slovensku, prichádzajú rozveseliť obľúbení špecialisti. Doktor Žinčica, sestrička Vygumovaná, doktor Špenát, sestrička Trdlová a mnohí ďalší...spolu je v tíme 26 zdravotných klaunov a klauniek! 

 

» Prečítajte si viac o klauniádach na západnom Slovensku
» Pozrite si profily zdravotných klaunov zo západoslovenského tímu

 

Prvé úsmevy vykúzlili zdravotní klauni na tvárach detí z detskej onkológie v Bratislave pred 13 rokmi. Klauniády sa postupne rozšírili do ďalších miest a dnes navštevujú klauni 27 nemocničných oddelení. Pravidelne vstupujú do izbičiek, aby rozžiarili oči malých pacientov radosťou, odohnali preč smútok a strach.

„Doktor Žinčica sprevádzal moju dcérku na operačnú sálu. Spievali si a tancovali vo výťahu a ona si ani neuvedomila, že už je tam... Stále ho spomína a vždy, keď ideme do nemocnice na kontrolu, zvedavo vyzerá, či ho zase neuvidí. Stretnúť klaunovje proste zážitok!“

mama Zuzana

Doktor Spenat a usmev maleho pacienta3

 FOTO: Doktor Špenát v nemocnici v Nových Zámkoch.

StredneSlovensko klauniady

Počujete, ako sa detské oddelenia natriasajú smiechom? :) Na svedomí to má 18-členný tím zdravotných klaunov, medzi ktorým sú zvučné mená ako doktor Quido Bublanina, doktorka Frčka Strelená, či primárka De Mencia.

 

» Prečítajte si viac o klauniádach na strednom Slovensku 
» Pozrite si profily zdravotných klaunov z okolia Banskej Bystrice a Žiliny 

 

Prvé nemocnice, ktoré sme na strednom Slovensku navštívili v roku 2006, boli Fakultná nemocnica v Žiline a detská onkológia DFNsP v Banskej Bystrici. Dnes obľúbení červenonosí doktori, doktorky, primárky a sestričky rozveseľujú malých pacientov na 26 nemocničných oddeleniach.

„Zdravotní klauni pravidelne navštevujú naše oddelenie už niekoľko rokov. Každý týždeň sa malí pacienti aj my na tieto návštevy tešíme, pretože nám všetkým to veľmi pomáha. Psychická pohoda zaručuje možno polovicu úspešnosti našej liečby. A o to nám všetkým ide."

MUDr. Jana Hrablayová,primárka detského oddelenia,Všeobecná nemocnica Rimavská Sobota

 

Doktor Bublanina vo Fakultnej nemocnici Zilina

FOTO: zdravotní klauni a malý pacient Adamko, Fakultná nemocnica Žilina

vychodne slovensko

Doktor Citrón, sestrička Vydarená či sestrička Ihlička... Tím 12 odborníkov na detských smiech sa pravidelne stará o dobrú náladu detí v nemocniciach na východnom Slovensku.  

 

» Prečítajte si viac o klauniádach na východnom Slovensku
» Pozrite si profily zdravotných klaunov z východoslovenského tímu

 

Zdravotní klauni na východe pravidelne navštevujú 13 nemocničných oddelení. Dokážu zmeniť ponurú izbu na čarovný svet, skrinku na výťah, infúziu na džús alebo vozík na pretekárske auto. So smiechom to ide ľahšie. :)

 

Tomasko Hadalsky Klauniada Presov 19 2017

 FOTO: Sestrička Svižná a malý pacient v prešovskej nemocnici

 

» Aj vy môžete darovať smiech chorým deťom. Viac info o tom, ako nás podporiť.

 

 

 

 

Video

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)