Ďakujeme dobrovoľníkom

Zverejnené: 12. Jún 2017

Hovorí sa, že čas je najväčším pokladom. 9. júna sme u nás privítali dobrovoľníčky, ktoré sa rozhodli venovať kúsok svojho času združeniu ČERVENÝ NOS Clowndoctors v rámci podujatia „Naše mesto".

Zamestnankyne spoločnosti KPMG nám pomohli s prípravou darčekov, ktorými zdravotní klauni potešia pacientov v rámci programu „Kôš plný humoru. Zoznámili sa aj s doktorkou Dialýzou Odmeranou a mohli tak zažiť malú ukážku klauniády v nemocnici. :)

(Foto: dobrovoľníčky zo spoločnosti KPMG)

„Naše mesto" je najväčším podujatím firemného dobrovoľníctva na Slovensku. Ďakujeme dobrovoľníčkam za pomoc a tešíme sa, že sme sa spoznali. :)

Pomocníci s veľkým srdcom

Dobrovoľníci nám pomáhajú po celý rok - napríklad s roznášaním letákov, ktoré informujú o možnosti darovať 2% z dane nášmu združeniu. Mnohí z týchto úžasných ľudí sa zapojili, pretože majú sami skúsenosť so zdravotnými klaunmi:

Mali sme možnosť stretnúť sa a zažiť Vaše “červené nosy” priamo v nemocnici. Patrí Vám veľká vďaka, lebo v takýchto chvíľach vidieť úsmev na tvárach detí je balzam na dušu aj pre rodičov."

dobrovoľníčka Alžbeta so synom

Pomohli ste môjmu synovi a aj nám v ťažkých chvíľach. Dosť sme sa nasmiali :) Ďakujeme."

dobrovoľník Peter

Aj vďaka dobrovoľníkom sa informácie o ČERVENOM NOSE dostali do najrôznejších kútov Slovenska.

 (Foto: dobrovoľníci pri roznášaní letákov združenia ČERVENÝ NOS)

LEAF - expertné dobrovoľníctvo, skvelá voľba pre neziskovky

Adam Lazár, náš expertný dobrovoľník, nám už niekoľko mesiacov pomáha s online marketingom. Každé stretnutie s ním je malou oslavou pre celý červenonosý tím. :) Adam nám dáva pravidelné školenia a konzultácie, vďaka ktorým sa učíme robiť našu prácu lepšie a kvalitnejšie. Jeho pomoc je obrovským prínosom a posúva nás tým správnym smerom.

Čo dáva dobrovoľníctvo Adamovi?

Vďaka dobrovoľníctvu v Červenom Nose som spoznal kolektív nadšencov, ktorí pomáhajú ľuďom, ktorým chýba to najdôležitejšie - zdravie. A keďže priniesť smiech do nemocníc, ambulancií, či domovov seniorov si vyžaduje kopec práce a peňazí, snažím sa aj ja pomôcť nájsť viac dobrých ľudí, ktorí sa o aktivitách dozvedia a projekt podporia."

Za to, že sme sa s Adamom našli, vďačíme organizácii LEAF, ktorá nás vybrala do programu expertného dobrovoľníctva. Vrelo odporúčame všetkým neziskovým organizáciam, stojí to za to!

(Foto: stretnutie s expertným dobrovoľníkom Adamom)

Cez objektív fotoaparátu

Fotografka Katka Bezáková nás už niekoľko rokov sprevádza na návštevách v nemocniciach, ale aj v domovoch pre seniorov. Jej krásne fotky zdobia naše galérie aj sociálne siete. To všetko robí dobrovoľne a hlavne so srdcom.

Takto vníma našu spoluprácu Katka:
S červenými nosmi som sa prvýkrát stretla pri fotení pre domov sociálnych služieb, kam chodia klauni pravidelne rozveseľovať starších ľudí. A hneď ma dostali svojou profesionalitou, nádherným prístupom a humorom. Zamilovala som sa do tej pozitívnej nálady, ktorá s nimi okamžite prišla. Veľmi ma potešili, keď súhlasili že môžem pre nich fotografovať ich aktivity. Je to nádherná energia a smiech ktorú všade rozdávajú - deťom, seniorom ale aj divákom okolo. Som veľmi rada, že môžem byť pritom a fotiť ich pri tejto ich krásnej ale  zároveň aj náročnej práci."

Ďakujeme aj ďalším fotografom, ktorí pre nás nafotili klauniády v nemocnici: Ivan Sičák, Katka Sidová, Tamara Jenčová, Michal Krajčík, Katarína Grajcaríková, Csaba Molnár, Tatiana Takáčová, Zuzana Eleničová, Jána Štovka a Richard Köhler.

(Foto: klauniáda v nemocnici, autor: Katka Bezáková)

Nájsť si čas na dobro

Medzi našich ďalších dobrovoľníkov patria Oľga Bakossová, Olga Gajanová a Soňa Kompoltová, ktoré nám vypomáhajú s administratívnymi prácami, či dobrovoľníci zo SLSP, ktorí nám pomohli so stavaním stanu v rámci Cirkusu Paciento v Kováčovej (našli sme sa vďaka Centrum dobrovoľníctva).

Sme vďační všetkým, ktorí sa rozhodli premeniť kúsok svojho času na dobro. Aj vďaka nim môžeme prinášať smiech a radosť tým, ktorí to potrebujú.

Video

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)