Cesta okolo sveta

Zverejnené: 30. August 2017

Návštevy u seniorov sú vždy iné, ako u detí v nemocniciach. Zdravotní klauni prichádzajú do domova dôchodcov s vopred pripravenou témou a nápadom, ako seniorov rozveseliť, nadviazať s nimi rozhovor a prebudiť záujem o svet okolo.
Klauni v DS a DSS Dolný Kubín

FOTO: Zdravotní klauni so seniormi, zdroj: ZpS a DSS Dolný Kubín


Klauni v ZpS a DSS Dolný Kubín

Je deväť hodín ráno a zdravotné klaunky Miška a Zuzka prichádzajú do domova dôchodcov ZpS a DSS Dolný Kubín. Obliekajú si kostýmy a pripínajú menovky - stávajú sa z nich Agáta Holubová a Klára Kráľová. Dopredu si pripravili aktuálnu tému. Leto - čas dovoleniek!

Najlepšie lacno a rýchlo - povedala si Agáta a vyhlásila, že zháňa výhodný last minute. Klára má hneď riešenie - cestovať sa dá aj prstom po glóbuse! Je to lacné, rýchle, netreba sa trápiť s balením. A keď sa chce človek opáliť, stačí vyjsť na balkón! :)


Príbehy, ktoré sa oplatí vypočuť

Seniori sa rýchlo zapájajú do hry. Vyberajú a hútajú, do akých destinácii by ešte Agáta mohla pocestovať. Prstom po glóbuse lovia vo svojich spomienkach. Tu, do tejto krajiny, cestovali s manželom, rodinou, tu sa prvýkrát zaľúbili, tu plávali v mori, tu liezli po horách. Cestovateľský denník sa pomaličky zapĺňa príbehmi, ktoré by vystačili na niekoľko románov. 

Zdravotní klauni v DS a DSS Dolný Kubín

FOTO: Zdravotní klauni so seniormi, zdroj: ZpS a DSS Dolný Kubín


Smiech nepozná vek

Zariadenie ZpS a DSS Dolný Kubín je jedno z 13 zariadení, ktoré zdravotní klauni pravidelne navštevujú. Táto práca si vyžaduje empatiu, citlivý prístup k seniorom, aj ich diagnózam. Každý zdravotný klaun prechádza špeciálnymi školeniami a odbornými workshopmi, ktoré pre nich organizujú zahraniční aj domáci lektori zo združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors.

Tešíme sa na všetky ďalšie cesty a výpravy, ktoré so seniormi zažijeme. :)

» Darujte spolu s nami úsmevy seniorom. Viac info o tom, ako nás podporiť.

Video

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)