Radosť pošleme ďalším seniorom

Zverejnené: 28. Február 2019

Zdravotní klauni začnú navštevovať ďalšie seniorské zariadenia. Verejnosť svojimi hlasmi rozhodne, ktoré to budú. Hlasovať možno už od 1.3. 2019. 

Už v apríli začnú  zdravotní klauni pravidelne navštevovať ďalšie dve seniorské zariadenia. Ktoré to budú, závisí od výsledkov hlasovania, do ktorého sa môže zapojiť široká verejnosť v období od 1.3.2019 do 31.3.2019 na www.cervenynos.sk/hlasovanie.

seniori foto MI

 

O návštevy zdravotných klaunov sa uchádzajú nasledovné seniorské zariadenia:  

ZpS Biely orgován Oščadnica

DSS a ZpS Čadca - Horelica

CSS Námestovo

VALLE n. o. Humenné

ŠZ a ZpS ARCUS Košice

Pohoda seniorov n. o. Galanta

Senior Modrová n. o. (okr. Piešťany)

Ružinovský domov seniorov Bratislava

 

„Ide o zariadenia, ktoré už v minulosti zdravotní klauni aspoň raz navštívili a samotné prejavili záujem o pravidelné klaunské návštevy,” hovorí koordinátorka programu Smiech nepozná vek Eva Okoličániová z Červeného nosa. 

 

Klauni sú žiadaní

Profesionálni zdravotní klauni pracujúci so seniormi sú špeciálne vyškolení, majú vedomosti o najčastejších diagnózach ľudí vyššieho veku  a vedia s nimi pracovať.

„Cieľom klaunských návštev v programe Smiech nepozná vek je hlavne priniesť starším ľuďom v zariadeniach pre seniorov radosť, povzbudenie a emocionálny zážitok. Pracujeme s humorom, hudbou, snažíme sa povzbudiť pamäť seniorov a ich spomienky. Výsledkom môžu byť lepšie citové aj fyzické prejavy seniorov,” vysvetľuje Eva Okoličániová.

Klaunské návštevy majú medzi seniorskými zariadeniami veľký úspech.

„Aktuálne navštevujeme pravidelne 29 zariadení v rôznych regiónoch Slovenska,” upresňuje Eva Okoličániová.

Ďalšie rozširovanie programu závisí od finančných, ale aj kapacitných možností združenia. 

 

Partner programu

Svoje aktivity združenie realizuje najmä vďaka individuálnym darcom, príspevkom z 2% z dane, z grantov, ale aj vďaka firemným podporovateľom. Partnerom projektu Smiech nepozná vek sa minulý rok stala spoločnosť Dr. Max, ktorá zastrešuje návštevy zdravotných klaunov v seniorských zariadeniach aj v 1. polroku tohto roka. Dr. Max je zároveň partnerom pri rozširovaní klaunských návštev do nových zariadení, ktoré vzídu z hlasovania, pričom finančne podporia prvé tri návštevy v oboch zariadeniach. 

„Starší ľudia si zaslúžia našu úctu, pozornosť a starostlivosť. Nie zriedka však na to spoločnosť zabúda a seniori končia osamelí v rôznych seniorských zariadeniach. Našťastie sú ľudia, ktorým na tých skôr narodených úprimne záleží. Okrem personálu seniorských zariadení sú to aj profesionálni zdravotní klauni, ktorí štandardnú starostlivosť dopĺňajú o stretnutia plné srdečného humoru, radosti a hrejivého pocitu na duši. Sme poctení a tešíme sa, že môžeme našim kúskom prispieť a byť súčasťou prínosného programu, ktorým Smiech nepozná vek bezpochyby je,“ vysvetľuje Andrej Križan, komerčný riaditeľ Dr. Max Slovensko. 

  

Ako hlasovať

Do hlasovania za seniorské zariadenia, ktoré budú pravidelne navštevovať zdravotní klauni, sa môžu účastníci zapojiť výlučne prostredníctvom internetovej stránky www.cervenynos.sk/hlasovanie. Na tejto stránke nájdu hlasujúci aj základné informácie o spomínaných zariadeniach. Každý účastník môže hlasovať práve raz. Podmienkou hlasovania je vek nad 18 rokov. Po odoslaní hlasu sa účastníkovi hlasovania  zobrazí stránka s potvrdením hlasovania a zároveň kód zľavového kupónu, ktorý si môže uplatniť pri nákupe v niektorej z predajní lekární Dr. Max alebo v internetovej predajni Dr. Max.

 

hlasovanie zariadenia seniori 

 

Video

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)