Slovenkou roka 2018 je Katarína Šimovičová

Zverejnené: 05. Jún 2018

Katarína Šimovičová na odovzdávaní cien Slovenka roka poďakovala všetkým podporovateľom združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, bez ktorých by tu nestála. Zvíťazila nielen v kategórii Charita, ale stala sa Absolútnou Slovenkou roka 2018.

Simovicova pozdlzne
(FOTO: Katarína Šimovičová je Slovenkou roka 2018, zdroj: ČERVENÝ NOS Clowndoctors)

Práca je pre ňu poslaním

Katarína Šimovičová už počas štúdia na Lekárskej fakulte vedela, že chce pomáhať deťom. Sen sa jej naplnil, pracuje ako detská lekárka a navyše je predsedníčkou a spoluzakladateľkou združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktoré prináša smiech deťom do nemocníc.

Ako pediatrička s dlhoročnou praxou viem, aká dôležitá je pri liečbe detí ich psychická pohoda. Zdravotní klauni na detských oddeleniach sú zárukou toho, že aj v najťažších chvíľach odoženú chmáry, strach z operácie, či smútok za domovom a otvoria cestu nádeji aj odhodlaniu ďalej bojovať s chorobou. Tak deťom ako aj ich rodičom."

S prácou zdravotných klaunov sa Katarína Šimovičová stretla prvýkrát za socializmu počas pobytu v Rakúsku. Videla návštevy „klaundoktorov”, ktorí rozveselili choré deti tak, že ich nechceli pustiť preč. Aj preto v roku 2004 bola jednou zo skupiny nadšencov, ktorí na podnet lekárky Daniely Sejnovej založili na Slovensku združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors.

Cena patrí všetkým zdravotným klaunom

10. ročník populárnej čitateľskej ankety SLOVENKA ROKA vyvrcholil slávnostným udeľovaním cien 4. júna 2018. Katarína Šimovičová zvíťazila v kategórii Charita a navyše si odniesla aj ocenenie Absolútna Slovenka roka 2018, ktoré sa udeľuje nominantke s najvyšším počtom hlasom od divákov.

„Ďakujem za podporu tým, ktorí mi poslali svoj hlas. Ďakujem všetkým podporovateľom združenia, bez ktorých by sme nemohli prinášať radosť a smiech do nemocníc. Ďakujem mojej rodine, blízkym aj dievčatám z kancelárie Červeného Nosa. A hlavne ďakujem všetkým našim 61 profesionálnym zdravotným klaunom a klaunkám, ktorým toto ocenenie patrí."

Z ocenenia doktorky Šimovičovej sa teší aj celý Červený Nos. Sme šťastní, že na Slovensku žije stále veľa ľudí, ktorí spolu s nami veria, že prinášať smiech a radosť deťom do nemocníc má zmysel. Ďakujeme! :)

Simovicova pozdlzne sala
(FOTO: Katarína Šimovičová si preberá cenu, zdroj: ČERVENÝ NOS Clowndoctors)» Prečítajte si rozhovor s doktorkou Šimovičovou: „Nehovorte deťom, že u lekára to nič nebude"

Video

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)