MUDr. Šimovičová nominovaná na SLOVENKU ROKA

Zverejnené: 02. Máj 2018

Tešíme sa z úžasnej správy! Detská lekárka MUDr. Katarína Šimovičová, ktorá je predsedníčkou združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, bude bojovať o titul Slovenka roka 2018 v oblasti Charita. Aj vy sa môžete zapojiť a podporiť ju svojím hlasom.

MUDr.SimovicovaKatarina
(FOTO: Katarína Šimovičová, zdroj: ČERVENÝ NOS Clowndoctors)


Pediatrička Katarína Šimovičová sa vo svojej ambulancii každý deň stretáva s detským strachom, plačom a stresom. Vie, aká dôležitá je pri liečbe detí ich psychická pohoda. Aj preto sa stala v roku 2008 predsedníčkou občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors.

„Humor, radosť a psychická pohoda sú dôležitou súčasťou zdravého života. Zdravotní klauni na detských oddeleniach sú zárukou toho, že aj v najťažších chvíľach odoženú chmáry, strach z operácie, či smútok za domovom a otvoria cestu nádeji aj odhodlaniu ďalej bojovať s chorobou. Tak deťom ako aj ich rodičom.“ – povedala doktorka Šimovičová.

 

Slovenka_roka2018_Simovicova
(FOTO: Katarína Šimovičová, zdroj: ČERVENÝ NOS Clowndoctors)


Nominácia na titul Slovenka roka bola pre Katarínu Šimovičovú prekvapením a zadosťučinením. Hoci jej životným poslaním je pediatria, svoje pôsobenie v o.z. ČERVENÝ NOS Clowndoctors vníma ako nadstavbu svojho životného poslania. A to aj preto, že sú to oblasti tak úzko prepojené.

„Nomináciu vnímam nielen ako uznanie mojej práce, ale aj všetkých našich zdravotných klaunov a klauniek a príležitosť ukázať, aké významné je ich miesto na detských oddeleniach nemocníc," vyjadrila sa MUDr. Šimovičová.

Jubilejný desiaty ročník čitateľskej ankety SLOVENKA ROKA odštartoval 20.2. 2018. Úspešné Slovenky sú nominované v ôsmich kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita.


Aj vy môžete hlasovať a rozhodnúť o Slovenke roka! Kliknite na: https://www.slovenkaroka.sk/hlasovanie/

 

  

 IMG 1660  

 

 „MUDr. KATARÍNA ŠIMOVIČOVÁ, pediatrička. Svojmu povolaniu sa venuje so zanietením, robí osvetu v médiách, je členkou výboru Slovenskej spoločnosti primárnej pediatrickej starostlivosti SLK a od r. 2008 aj predsedníčkou Občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors. Je vydatá, má syna, dcéru a dve vnučky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Video

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)