Na operáciu so smiechom

Zverejnené: 07. Október 2016

Deti pred operáciou často cítia veľký strach...

Boja sa nielen samotného zákroku, ale aj veľkého výťahu či dlhej chodby na operačnú sálu. My im v týchto náročných chvíľach vieme pomôcť.

„Ďakujem zdravotným klaunom za to, že dokázali rozosmiať moju vnučku Natálku, a nielen ju, v DFNsP Banská Bystrica. Natálka bola veľmi vystresovaná z odberu krvi, ale keď bol pri nás zdravotný klaun, vkuse sa smiala. Ďakujem klaunom za ochotu, aj za to, že odprevadili Natálku na operačnú sálu. Smiech naozaj pomáha.“

vďačná babička pani Jarmila

Tešíme sa z pozitívnych ohlasov

Program N.O.S. (Na Operačnú Sálu) sme odštartovali na Klinike detskej chirurgie v Banskej Bystrici v auguste 2016. Tešíme sa z pozitívnych ohlasov zo strany detí a rodičov, ale aj zo strany zdravotníckeho personálu nemocnice.

„Pozitívna emócia je v procese liečby dieťaťa veľmi dôležitá. A práve humor, radosť, smiech a dobrá nálada, ktoré zdravotní klauni prinášajú na našu kliniku, ju dokážu prebudiť nielen v deťoch, ale aj v ich rodičoch, ktorí sú v súvislosti s operačným výkonom a hospitalizáciou tiež vystresovaní. Najúčinnejším spôsobom získania detskej dôvery je schopnosť dospelých vžiť sa do prežívania dieťaťa, vstúpiť do sveta detskej fantázie a vidieť problémy jeho očami. Návštevy zdravotných klaunov a iné kultúrne programy organizované našou ZŠ pri nemocnici výraznou mierou prispievajú k zlepšeniu nálady hospitalizovaných detí, k vytvoreniu príjemnejšej atmosféry počas hospitalizácie a pomáhajú nám zdravotníkom v snahe humanizovať nemocničné prostredie.“

vedúca sestra Kliniky detskej chirurgie SZU v DFNsP Banská Bystrica Ľudmila Oravkinová

Kedy nás môžete stretnúť?

S programom N.O.S. potešíme deti na Klinike detskej chirurgie v banskobystrickej nemocnici každý piatok doobeda. Okrem toho rozveseľujeme aj detských pacientov na iných oddeleniach:

- každý pondelok navštevujeme deti na II. Detskej klinike SZU a na Detskej chirurgii

- každý utorok rozveselíme deti na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie SZU a ARO

- každý utorok prinášame smiech deťom a rodičom do čakární pred ambulanciami detských lekárov.

Pozrite si viac v našom KALENDÁRI! :)

FOTO: zdroj - Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica

Video

Adresa

Klenová 8, 831 01 Bratislava (mapa)